Wymiana kryptowalut za gotówkę – zalety

kryptowaluty za gotówkę

Wymiana kryptowalut za gotówkę – zalety

Chcesz zacząć inwestować w wirtualne waluty? Zastanawiasz się, jak wygląda wymiana kryptowalut na PLN? Dziś poznasz zalety korzystania z opcji gotówkowych transakcji sprzedaży, a także dowiesz się, dlaczego warto z nich korzystać?

Wymiana kryptowalut na PLN – dlaczego warto?

Istnieje kilka powodów, dla których korzystna jest wymiana kryptowalut na złotówki w stacjonarnym kantorze zamiast korzystania z przelewów bankowych lub giełd. Jednym z nich jest zazwyczaj chęć większej prywatności. Stacjonarne kantory oferują wyższy poziom prywatności w porównaniu z giełdami, lub przelewami bankowymi. Transakcje w nich zawierane są bardziej anonimowe, ponieważ zwykle nie wymagają podawania danych osobowych.

Innym powodem, dla którego wymiana kryptowaluty na PLN jest pożądana to powszechna dostępność gotówki. Dla niektórych osób, zwłaszcza na obszarach o ograniczonym dostępie do usług finansowych, zakup bądź sprzedaż kryptowaluty w kantorze stacjonarnym będzie łatwiejsza niż za pomocą przelewów bankowych lub giełd. Nawet w XXI wieku nie w każdym zakątku kuli ziemskiej mamy dostęp do rachunku bankowego lub innej infrastruktury finansowej. Ponadto niektóre osoby preferują wygodę wymiany kryptowalut na pieniądze osobiście. Transakcja tego typu pozwala na natychmiastowe otrzymanie gotówki. Ponadto użytkownik unika potencjalnych opóźnień i opłat związanych z przelewami bankowymi bądź wymianą na giełdzie.

W ostatecznym rozrachunku decyzja o tym jak wymienić kryptowaluty na pieniądze uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektórzy stawiają na wygodę i prywatność stacjonarnego kantoru, podczas gdy inni wolą opcję przelewów bankowych i wymiany giełdowej.

Wymiana Bitcoina na złotówki – zalety

Jak wymienić kryptowalutę na złotówki? Niezależnie od tego, czy posiadasz Bitcoina, czy inne wirtualne waluty, wymieniając je na gotówkę, zyskujesz:

  • Prywatność – wymiana Bitcoin na gotówkę osobiście jest zdecydowanie bardziej prywatna, niż handel za pośrednictwem giełdy. Nie wymaga wszakże podawania danych osobowych ani danych konta bankowego stronie trzeciej. Handlując kryptowalutą za pośrednictwem giełdy, z reguły zostajesz poproszony o podanie poufnych informacji, takich jak imię i nazwisko, adres i dane finansowe. Udostępnione dane wrażliwe mogą być narażone na różne formy kradzieży tożsamości. Wymieniając kryptowalutę na gotówkę osobiście, zachowujesz większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi i zmniejszasz ryzyko ujawnienia ich osobom trzecim.
  • Szybkość – wymiana krypto na gotówkę w kantorze jest szybsza, niż handel za pośrednictwem giełdy. Nie wymaga bowiem czekania na przelewy bankowe lub innych pośredników, aby zakończyć transakcję. Handel kryptowalutą za pośrednictwem giełdy często wiąże się z przesyłaniem środków między kontami bankowymi, co może zająć nawet kilka dni. Wymieniając kryptowalutę na gotówkę osobiście, natychmiast finalizujesz transakcję i otrzymujesz gotówkę od ręki.
  • Elastyczność – jak zamienić kryptowalutę na gotówkę? Możesz skorzystać z handlu na giełdzie bądź wybrać kantor kryptowalut Warszawa. W kantorze stacjonarnym zyskujesz możliwość negocjacji warunków wymiany bezpośrednio z drugą stroną. Giełdy często mają stałe opłaty i zasady handlu, które nie podlegają negocjacjom. Tymczasem wymiana kryptowaluty na gotówkę pozwala dostosować warunki transakcji do konkretnych potrzeb.
  • Bezpieczeństwo – gotówkowa wymiana kryptowaluty zmniejsza ryzyko oszustwa, ponieważ przed zakończeniem transakcji możesz zweryfikować autentyczność gotówki i tożsamość drugiej strony. Handel kryptowalutą za pośrednictwem giełdy wiąże się z ryzykiem oszustwa, ponieważ możesz mieć do czynienia z fałszywymi stronami internetowymi. Wymieniając kryptowalutę na gotówkę osobiście, zyskujesz możliwość podjęcia kroków w celu zweryfikowania autentyczności gotówki i tożsamości drugiej strony, co znacznie pomaga w ochronie przed oszustwem.
  • Wygoda – sprzedaż BTC za gotówkę jest wygodniejsza, niż handel nią na giełdzie. Nie wymaga posiadania konta bankowego, ani przechodzenia procesu zakładania i weryfikacji żadnego konta użytkownika. Handel kryptowalutą za pośrednictwem giełdy często wymaga powiązania konta na giełdzie z kontem bankowym oraz procesu zatwierdzania wypłaty, który przedłuża całą procedurę i w pewnych warunkach może być szczególnie niewygodny.Wymieniając kryptowalutę na gotówkę, omijasz te wymagania i przeprowadzasz transakcję w bardziej komfortowy sposób.

Prywatność – wartość sama w sobie i pragmatyzm

Prywatność to istotna wartość, która pozwala jednostkom zachować kontrolę nad swoimi danymi osobowymi i decydować, kiedy, jak i komu je udostępnić. Podczas wymiany kryptowaluty na PLN w kantorze stacjonarnym transakcja będzie znacznie mniej identyfikowalna. Tym samym zapewni wyższy poziom prywatności w porównaniu do korzystania z giełdy i przelewów bankowych, które zazwyczaj wymagają podania danych osobowych.

Z ideologicznego punktu widzenia prywatność często postrzega się jako podstawowe prawo człowieka. Większość ludzi pragnie żyć bez niechcianej inwigilacji lub ingerencji. Zachowanie prywatności umożliwia jednostkom podejmowanie własnych decyzji o tym, jak żyć i wyrażać siebie bez obawy przed represjami lub dyskryminacją.

Także z pragmatycznego punktu widzenia dbałość o zachowanie prywatności jest niesłychanie cenna.Może pomóc w ochronie przed kradzieżą tożsamości, oszustwami finansowymi i innymi formami cyberprzestępczości. Mając na uwadze prywatność, użytkownicy kryptowalut zmniejszają ryzyko niewłaściwego wykorzystania lub kradzieży ich danych przez osoby działające w złych intencjach.

Podsumowując, ideologiczna i pragmatyczna wartość prywatności ma szczególne znaczenie przy wymianie kryptowalut na gotówkę w stacjonarnym kantorze. Ważne jest, aby mieć świadomość, że każda forma wymiany kryptowaluty na gotówkę niesie ze sobą pewne ryzyko, takie jak, chociażby rabunek. Ważne jest, aby zachować środki ostrożności w celu ochrony swojej osoby i swoich aktywów podczaszawierania jakichkolwiek transakcji kryptowalutowych.

* * *

Chcesz kupić kryptowaluty lub wymienić je na gotówkę? Sprawdź nasz mobilny kantor kryptowalut Bitmona już dziś! Oferujemy także sprzedaż urządzeń do bezpiecznego przechowywania Twoich krypto – portfele sprzętowe marki Ledger oraz specjalne tabliczki do zapisywania frazy odzyskiwania.

Scroll to Top