Co daje inwestowanie w Bitcoin – dlaczego warto to robić?

Co daje inwestowanie w Bitcoin – dlaczego warto to robić?

UWAGA: Poniższy artykuł ma charakter wyłącznie edukacyjny. W żadnym wypadku nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej.

Bitcoin to kryptowaluta, która powstała w 2009 roku i od tego czasu zyskała ogromną popularność na całym świecie. Czy inwestycja w Bitcoin nadal się opłaca? Choć w ostatnich latach jego wartość znacząco wzrosła, nadal wiele osób nie jest przekonanych do tego sposobu inwestycji.

Inwestycja w bitcoiny – czy nadal opłacalna?

Inwestycja w bitcoiny nie jest dla każdego. Rynek kryptowalut od samego początku cechuje duża zmienność, nie wyłączając Bitcoina. Z tego powodu inwestowanie w bitcoiny wymaga dużo cierpliwości, a przede wszystkim odpowiedniego podejścia do ryzyka. Mimo tych trudności kupno Bitcoina nadal może być wysoce opłacalne. Nie sposób nie zauważyć znacznego wzrostu wartości Bitcoina w ostatnich latach. Wiele osób, które zaryzykowały kilka lub kilkanaście lat temu, dziś może cieszyć się z dużego zysku. Ciężko jest jednoznacznie zagwarantować, że wzrostowa koniunktura nadal będzie się utrzymywać, jednak wiele czynników wskazuje na to, że spadki wartości Bitcoina są jedynie chwilowe.

Czy zakup bitcoinów się opłaca? Jednym słowem: tak. Po pierwsze, waluta ta jest akceptowana w coraz większej liczbie miejsc jako środek płatniczy. Wiele firm, zarówno małych jak i dużych, akceptuje płatności Bitcoinem, co przyczynia się do zwiększenia popytu na tę kryptowalutę. Kolejną istotną kwestią jest popularność wśród instytucji finansowych. Wiele firm zaczyna inwestować w kryptowaluty jako formę zdywersyfikowania swojego portfela inwestycyjnego. To także ma wpływ na wzrost wartości BTC. Oczywiście, nie da się z całkowitą pewnością zagwarantować, że inwestycja w bitcoiny nie niesie za sobą żadnego ryzyka, dlatego, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie przeanalizować rynek i przemyśleć swoją strategię inwestycyjną.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup bitcoinów?

W ciągu ostatnich kilku lat wartość Bitcoina znacząco wzrosła, co przyciągnęło uwagę wielu inwestorów. Jednakże, czy warto zdecydować się na zakup bitcoinów? Powodów, przemawiających za jest wiele, szczególnie warto wspomnieć o tym, że:

  • Bitcoin oferuje wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych walut – w odróżnieniu od gotówki, którą posługujemy się na co dzień, kryptowaluty nie są bezpośrednio kontrolowane przez żadne instytucje finansowe ani rządy. Bitcoin to waluta niejako wyzwolona spod destrukcyjnego wpływu inflacji, której bezpieczeństwo opiera się na technologii blockchain.
  • Bitcoin akceptowany jest jako forma płatności – jeszcze kilka lat temu kryptowaluty nie dawały tak wiele możliwości jak dziś. Obecnie, wiele firm, zarówno małych jak i dużych, akceptuje płatności Bitcoinem, co zwiększa jego popyt.
  • Bitcoin ma wzrostowy potencjał – wartość Bitcoina od momentu pojawienia się na rynku znacząco wzrosła. Wiele czynników wskazuje na to, że ta kryptowaluta nadal ma potencjał do wzrostu.

Co daje inwestycja w bitcoiny?

Zastanawiasz się, co daje inwestycja w Bitcoiny i dlaczego cieszy się zainteresowaniem coraz większej liczby osób? Korzyści wynikające z zakupu kryptowalut to przede wszystkim:

  • potencjał zysków – to jedna z najważniejszych korzyści, jakie daje zakup Bitcoinów. Dzięki temu, że całkowita ilość bitcoinów możliwych do wydobycia została z góry określona na 21 000 000 jednostek, Bitcoin ma deflacyjny charakter, a co za tym idzie stały potencjał wzrostu wartości, mimo niejednokrotnie obserwowanych spadków. Inwestując w Bitcoina, zyskujesz sporą szansę na powiększenie swoich zysków w dłuższym okresie czasu.
  • dywersyfikacja portfela – inwestując w kryptowaluty nie musisz ograniczać się wyłącznie do zakupu bitcoinów. Wykorzystując portfele sprzętowe kryptowalut możesz zyskać dostęp nie tylko do Bitcoina, ale też szerokiej gamy altcoinów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kryptowalut, które notują większe bądź mniejsze zyski. Decydując się na zakup kilku z nich redukujesz ryzyko inwestycyjne, a tym samym minimalizujesz szansę na odnotowanie straty. Kryptowaluty są skuteczną alternatywą dla akcji i obligacji.
  • ochrona przed inflacją – kryptowaluty mogą stanowić świetne zabezpieczenie przed inflacją, jednakże pod warunkiem, że znajdują się w danym okresie w fazie hossy. Obecnie obserwujemy, że w czasach nasilonej inflacji, skutkującej spadkiem zaufania do walut fiducjarnych, wartość kryptowalut wzrasta.
  • szybkość transakcji – wszelkie transakcje kryptowalutowe przeprowadza się za pośrednictwem technologii blockchain. Zapewnia to nie tylko szybkość, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zwiększoną anonimowość użytkowników. Co więcej, wszelkie transakcje z użyciem bitcoinów i innych wirtualnych walut przeprowadzać można na całym świecie, bez konieczności korzystania z usług pośredników.

* * *

Chcesz zacząć inwestować w Bitcoina? Nasz kantor kryptowalut Warszawa to renomowany podmiot, oferujący łatwy a przede wszystkim bezpieczny sposób na kupno i sprzedaż wirtualnych walut. Zapewniamy naszym klientom stały dostęp do kryptowalut po atrakcyjnych kursach, jak również profesjonalną obsługę. Zdajemy sobie sprawę, że tempo życia w tak dużym mieście jak Warszawa, jest intensywne, dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, jakim jest mobilny kantor kryptowalut. Dzięki temu możesz kupić i sprzedać posiadane waluty, bez konieczności wychodzenia z domu.

Leave a Comment

Scroll to Top